PLS: Sensacyjna wygrana Wkręt-Metu w Bełchatowie!

2006-01-22 17:15

W meczu kończącym 12 kolejkę PLS niepokonani w lidze w tym sezonie mistrzowie Polski, siatkarze Skry Bełchatów podejmowali wicelidera rozgrywek, Wkręt-Met Częstochowa. Dość nieoczekiwanie częstochowianie pokonali mistrzów Polski na parkiecie w Bełchatowie 3:1. To pierwsza porażka Skry w tym sezonie w PLS.

Pierwsza partia spotkania zakończyła się zdecydowaną wygraną bełchatowian 25:12, którzy dominowali w każdym elemencie na parkiecie. Szczególnie podobać się mogły skuteczne ataki Mariusza Wlazłego i doskonała zagrywka Roberta Szczerbaniuka. W drugiej partii, w której od samego początku Pawła Woickiego na rozegraniu zastąpił Jakub Oczko, częstochowianie zaprezentowali się znacznie lepiej. Mimo początkowej przewagi gospodarzy podopieczni trenera Edwarda Skorka doprowadzili do remisu 20:20, by po udanej zagrywce Adriana Patuchy i błędzie w ataku Mariusza Wlazłego objąć prowadzenie 21:20, a następnie 22:20. Do końca seta bełchatowianie zdołali zdobyć już tylko punkt i nieoczekiwanie przegrali tę partię 21:25.

W trzeciej partii trwała wyrównana walka. Raz jeden, raz drugi zespół uzyskiwał przewagę, która nie była jednak większa niż dwa punkty. Jednak w końcówce seta znów lepsi okazali się zawodnicy Wkręt-Metu, którzy dzięki skutecznej grze a ataku Krzysztofa Gierzyńskiego i w bloku Philipa Eathertona wygrali tę odsłonę 25:23.

Czwarty set to przez cały czas kilkupunktowe prowadzenie zawodników z Częstochowy, którzy nie dali sobie wydrzeć sensacyjnego zwycięstwa 25:23 w tej partii i 3:1 w całym spotkaniu.

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Jakuba Oczkę, rozgrywającego Wkręt-Metu.

12. kolejka

BOT Skra Bełchatów – Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 1:3 (25:12, 21:25, 23:25, 23:25)

Gwardia Wrocław - Jastrzębski Węgiel 1:3 (30:28, 26:28, 19:25, 18:25)

Joker Piła - PZU AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

Resovia Rzeszów – BT Wózki Politechnika Warszawa 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
Polska Energia Sosnowiec – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (22:25, 25:20, 14:25, 25:22, 12:15)