Bydgoszczanki już w Finałach Pucharu Polski

2006-03-06 10:00

Po niedzielnym zwycięstwie 3:1 (16, -19, 12, 21) nad Swarzędzem Meblami S. A. AZS AWF Poznań, w rozegranym awansem wyjazdowym meczu ćwierćfinałowej Grupy I Pucharu Polski, siatkarki Centrostalu Focus Parku Bydgoszcz jako pierwsze awansowały do Final Four rozgrywek.

Również na czele trzech pozostałych grup znajdują się przed ostatnimi spotkaniami zespoły z górnej połowy tabeli Ligi Siatkówki Kobiet – BKS Stal Bielsko-Biała (Gr. II), SSK Grześki Kalisz (III) i PTPS Nafta-Gaz Piła (IV). Zapowiada się zatem, że zaplanowany na 25–26 marca turniej finałowy Pucharu Polski będzie miał obsadę najsilniejszą z możliwych. Teoretycznie szanse awansu zachowały jeszcze inne zespoły z LSK – KS Dalin Equus Myślenice (Gr. II), MKS Muszynianka-Fakro (III) i KPSK Stal Mielec (IV), ale musiałyby wysoko i bez straty seta wygrać u siebie z faworytkami.