Liga Światowa: Łatwe zwycięstwo w drugim meczu z Japonią

2006-08-06 07:42

W drugim spotkaniu w Japonii reprezentacja Polski łatwo pokonała gospodarzy 3:0 (35:33; 25:21; 25:17).

Początek meczu należał do Japończyków, którzy zdobyli kilkupunktową przewagę. Tym razem jednak Polacy nie pozwolili na zbyt wysokie prowadzenie rywali. Pierwsza przerwa 8:6 dla Japończyków, jednak kolejne 4 punkty są zdobyczą biało-czerwonych. Druga przerwa techniczna 16:15 dla Japonii. Po przerwie Polacy maja problemy z przyjęciem zagrywki i rywale odskakują na 3 punkty (21:18). Na boisku pojawiają się Dawid Murek i Grzegorz Szymański. Cztery punkty z rzędu naszych zawodników wyprowadzają ich na prowadzenie. Wchodzi na chwilę na boisko Piotr Gruszka na podwyższenie bloku. Kolejna w historii tych drużyn zacięta końcówka seta na korzyść Polaków, którzy wygrywają 35:33.

Po dramatycznej końcówce pierwszej partii, Polacy uspokoili nieco grę w drugim secie i zaczęli od prowadzenia 8:4 i 10:6. Druga przerwa techniczna 16:14 dla naszej drużyny. Tym razem jednak Polacy nie pozwolili Japończykom na więcej, spokojnie kontrolowaliśmy grę i wygraliśmy tę partię 25:21.

Trzeci set był jedynie formalnością. Od początku podopieczni Raula Lozano wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca seta, wygrywając go 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Polacy zagrali w składzie: Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Wojciech Grzyb, Mariusz Wlazły, Sebastian Świderski, Łukasz Kadziewicz oraz Krzysztof Ignaczak (libero).
Zmiany: Dawid Murek, Grzegorz Szymański, Piotr Gruszka