Przed kwalifikacjami olimpijskimi: druga wygrana z Australią

2004-05-03 00:00

Zwycięstwem reprezentacji Polski 3:1 zakończyło się drugie z serii trzech oficjalnych spotkań z Australią. Mecz z Dąbrowie Górniczej obejrzało ponad 3 tysiące widzów!

Oddana do użytku w tym roku niezwykle funkcjonalna hala Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie pękała w szwach, a atmosfera przypominała tę z meczów Ligi Światowej. Nasza reprezentacja rozpoczęła drugi sparing z Australijczykami nie najlepiej - w pierwszych dwóch setach sporo było błędów własnych. Inauguracyjną partię Polacy zdołali mimo wszystko rozstrzygnąć na swoją korzyść, jednak w drugiej siatkarze z Antypodów doprowadzili do wyrównania. W kluczowym, dla losów tej potyczki, trzecim secie Biało-czerwoni odzyskali kontrolę nad wydarzeniami na boisku, przede wszystkim dzięki znacznie skuteczniejszej grze w ataku. Silną stroną naszej drużyny była ponadto zagrywka; bardzo dobrze w tym elemencie prezentował się zwłaszcza wchodzący na zmiany (tylko na seriws) za Damiana Dacewicza Michał Bąkiewicz. Australijczycy do końca meczu nie zdołali już powrócić do gry, a w rozegranym dodatkowo piątym secie zostali wręcz zdeklasowani.

We wtorek, w Szczyrku rozegrany zostanie trzeci i ostatni mecz kontrolny Polski z Australią. Początek godz. 11.00.