Przed kwalifikacjami olimpijskimi: zwycięstwo nad Serbią i Czarnogórą w trzech setach!

2004-05-14 00:00

Zwycięstwem reprezentacji Polski 3:0 zakończyło się pierwsze z serii trzech oficjalnych spotkań towarzyskich z Serbią i Czarnogórą. Każdy z setów Polacy wygrali na przewagi.

Mecz, rozegrany w miejscowości Lazarevaco (ok. 60 km od Belgradu) zgromadził na trybunach 1 500 widzów. W ekipie mistrzów olimpijskich zabrakło większości zawodników podstawowego składu. Zgodnie z zapowiedziami jedynym graczem „żelaznej” wyjściowej szóstki był w dzisiejszym spotkaniu przyjmujący Goran Vujević.

Nasza drużyna rozpoczęła w ustawieniu z Dawidem Murkiem i Piotrem Gruszką na przyjęciu – tak więc bez Piotra Gabrycha, który jednak pojawił się później na boisku. Pierwszego seta Biało-czerwoni wygrali 27:25. W drugim oba zespoły zgromadziły po jednym punkcie mniej. Najbardziej wyrównana, trzecia partia zakończyła się dopiero po wywalczeniu przez Polaków 32-ego punktu, a zdobył go (asem serwisowym!) Dawid Murek.

W sobotę i niedzielę odbędą się dwa kolejne mecze kontrolne. Być może dojdzie do jeszcze jednego, gdyż gospodarze zaproponowali Polakom jeszcze jeden – nieoficjalny – sparing we wtorek.