Swatch FIVB World Tour: Polacy bez zwycięstwa w turnieju głównym

2004-07-23 00:00

Żadnej z trzech polskich par występujących w turnieju głównym Swatch FIVB World Tour w Starych Jabłonkach nie udało się wygrac chocby jednego meczu. Wszyscy nasi reprezentanci odpadli z rywalizacji i uplasowali się na miejscach 25-32.

Każda polska para rozegrała po dwa mecze (turniej rozgrywany jest tzw. systemem brazylijskim - czyli druga porażka eliminuje). Najbliżsi wygranej byli bracia Daniel i Wojciech Plińscy. O wynikach obu ich spotkań decydowały tie-breaki: najpierw ulegli niemieckiej parze Brink/Schneider, a następnie utytułowanym reprezentantom Szwajcarii, Heyerowi i Eggerowi. Trzysetowe spotkanie rozegrali także, w swoim pierwszym meczu, Zbigniew Żukowski i Damian Lisiecki, którzy po wyrównanej walce przegrali z Hiszpanami Luną i Mesą. W drugim meczu Żukowski z Lisieckim ulegli w dwóch setach nowozelandzkiej parze Pitma/Lochhead.

Trzecia polskiej ekipie, Piotrowi Głogowskiemu i Krzysztofowi Hajbowiczowi nie udało się wygrać nawet seta. Nasi siatkarze najpierw ulegli wysoko rozstawionym Szwajcarom Heuscherowi i Kobelowi, a nastepnie musieli uznać wyższość rosyjskiej pary Arkajew/Barsuk.

W turnieju nie brakuje niespodzianek; odpadły dziś między innymi dwie utytułowane pary: Argentyńczycy Baracetti i Conde oraz reprezentanci Niemiec Dieckmann i Reckermann.
W rywalizacji pozostało jeszcze 16 par, które w sobote stoczą walke o awans do półfinałów. Początek rywalizacji w Starych Jabłonkach o 9.00.