Turniej kwalifikacyjny do IO, Tokio: Polska – Portoryko 3:0 na zakończenie

2008-05-25 14:00

Po wczorajszym awansie do turnieju olimpijskiego dzisiejsze spotkanie z Portoryko miało dla obydwu drużyn charakter praktycznie towarzyski. Nasze dzisiejsze rywalki nie miały bowiem żadnych szans na kwalifikację olimpijską. Polki przystąpiły do meczu z wymalowanymi na przedramionach kółkami olimpijskimi i w meczu zamykającym ich udział w tokijskim turnieju zaprezentowały formę niemal już olimpijską, wygrywając gładko 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

Trener Bonitta postawił dziś na zawodniczki, które w turnieju zagrały najmniej spotkań. Jak się okazało ten skład spisał się znakomicie. Co prawda przeciwniczki stawiały twardy opór, ale gra była pod kontrolą naszej drużyny. W ataku znakomicie spisywała się Skowrońska-Dolata, nie zwodziły w przyjęciu Ciaszkiewicz, Barańska i Zenik. Swoją klasę po raz kolejny potwierdziła na środku siatki Bednarek. Pomysłowo rozgrywała Skorupa. Trener Bonitta ani razu nie prosił o przerwę. Efekt – zwycięstwo do 22.

Drugą partię Polska zaczęła bez zmian. W tej odsłonie lekki kryzys dopadł nasz zespół przy stanie 20:15. Trzy razy zablokowana została Skowrońska-Dolata i nasz szkoleniowiec poprosił o przerwę. Działanie trenera okazało się skuteczne. Polki ponownie wygrały do 22.

Set trzeci kończący spotkanie był niemal kopia poprzednich. Trener rywalek próbował zmienić obraz spotkania dokonując kolejnych zmian. Na niewiele się to jednak zdało. Biało-czerwone grały konsekwentnie, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Ostatecznie po raz kolejny zwyciężyły do 22.