Polki coraz bliżej finałów

2009-05-09 19:05

W ramach rozgrywanych w Krośnie eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorek Polki odniosły kolejne zwycięstwo, które przybliżyło podopieczne trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego do udziału w finałach w Meksyku.

Polska 3–0 Francja (25:18, 25:12, 25:15)

Znakomity początek pierwszego seta w wykonaniu reprezentacji Polski. Sześć punktów zdobytych z rzędu po znakomitej grze w obronie oraz na środku siatki pozwala zejść na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:2 dla Polski. Reprezentacji Francji nie jest w stanie znaleźć sposobu na zatrzymanie ataków Mai Tokarskiej ze środka siatki oraz Katarzyny Brydy z lewego skrzydła. Druga przerwa techniczna to dziesięciopunktowa przewaga podopiecznych Zbigniewa Krzyżanowskiego. Po przerwie na żądanie trenera reprezentacji Francji zmienia się oblicze gry. Francuzki odrabiają straty doprowadzając do stany 17:22.Set kończy się zwycięstwem reprezentacji Polski 25:18.

Podopieczne trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego podobnie jak miało to miejsce w secie pierwszym od samego początku drugiej odsłony meczu narzuciły swoje tempo gry przeciwniczkom doprowadzając do pięciopunktowej przewagi na pierwszej przerwie technicznej. Najwięcej problemów reprezentantkom Francji sprawia odbiór taktycznej zagrywki Polek. To właśnie z tego elementu gry biało-czerwone zdobywają najwięcej punktów. Druga przerwa techniczna  przy stanie 16:6 dla Polek. Pomimo ciągłych zmian zawodniczek odbiór zagrywki nadal jest najsłabszym elementem gry reprezentacji Francji  czego wynikiem jest przegrana do 12.
Set trzeci podobnie jak dwa poprzednie całkowicie zdominowany przez znakomicie grające podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje niewątpliwie Joanna Wolosz. Przerwy techniczne przy stanie  8:5 i 16:8 dla reprezentacji Polski. Po bloku Sylwii Pelc Polki zdobywają 25 punkt wygrywając seta do 15 i całe spotkanie 3:0.

Francja: Ludmilla Lican, Julie Mollinger, Felicia Menara, Camille Crousillat, Elsa Mongope, Maeva Orla, Lenaig Lemogne(l) oraz Chloe Adam Megane Suc, Celia Denis,Justine Decamp

Polska : Katarzyna Bryda, Joanna Wołosz, Maja Tokarska, Monika Martalek, Tamara Kaliszuk, Patrycja Polak, Izabela Sliwa (l) oraz Angelika Bulbak, Agata Skiba, Sylwia Pelc, Aleksandra Pasznik