Ostatni dzień kwalifikacji do MŚJ w Krośnie

2009-05-10 17:17

Rumunia 0 - 3  Francja (19:25, 20:25, 22:25)

W pierwszym spotkaniu ostatniego dnia turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Juniorek naprzeciw siebie stanęły drużyny Rumunii i Francji.

Od mocnego ataku rozpoczęły Francuzki. Jednak Rumunki odpowiedziały znakomitym atakiem z prawego skrzydła Marii Baciu. Na pierwszą przerwę techniczną reprezentacja Francji schodziła z jednopunktowym prowadzeniem. Dzięki znakomitej grze w bloku podopieczne Jacques Beraud uzyskują czteropunktową przewagę 14:10. Trener Rumunii prosi o czas. Po krótkiej przerwie Rumunki odrabiają straty do stanu 14:16. Do końca spotkania reprezentacja Francji nie oddała inicjatywy pewnie wygrywając 25:19.
Drugi set od prowadzenia rozpoczęły reprezentantki Francji. Na pierwszej przerwie technicznej utrzymały zaledwie dwupunktowe prowadzenie.  Fatalne błędy w obronie, brak skutecznego bloku pozwala Francji na powiększenie do pięciu punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej. Do końca tego seta utrzymuje się przewaga reprezentacji Francji. Set kończy się wynikiem 25:20. Na szczególne wyróżnienie niewątpliwie zasługuje zawodniczka z numerem szóstym na koszulce Camille Crousillat.
Całe spotkanie całkowicie przebiega pod dyktando reprezentacji Francji. W trzecim secie na pierwszej przerwie technicznej Rumunia traci już dwa punkty do dużo lepiej tego dnia dysponowanych podopiecznych Jacquesa Berauda. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:7 dla Francji. Od tego momentu obraz gry zmienił się diametralnie. Siedem punktów z rzędu zdobytych przez Rumunki, całkowity brak zrozumienia po stronie reprezentacji Francji. Rumunki wyrównują 18:18. Pomimo odrobienia tak dużych strat i walki do końca Rumunia przegrywa do 22. I całe spotkanie 3:0.
Rumunia: Matia Baciu, Eliza Melu, Adriana Vilcu, Georgiana Muresan, Sabina Miclea, Maria Judea, Lorena Dancu (l) oraz Maria Armeanu, Bianca Cazacu
Francja: Maeva Orle, Felicia Menara, Julie Mollinger, Ludmilla Lican, Camille Crousillat, Celia Denis, Lenaig Lemoigne (l) oraz Chloe Adam, Megane Suc