Polacy zanotowali drugą porażkę w fazie grupowej mistrzostw świata juniorów w Indiach.

2009-08-01 20:48

Polacy zanotowali drugą porażkę w fazie grupowej mistrzostw świata juniorów w Indiach. Dziś w tie breaku nie zdołali pokonać Rosjan. Pozostaje im walka o miejsca 9-16.

Mecz rozpoczynamy w składzie: Drzyzga, Król, Jasiński, Kozłowski, Wiśniewski, Kłos oraz Zatorski (libero)
Set I:
Na pierwszą partię Polacy wychodzą bardzo skoncentrowani, pierwsze akcje są jednak dość nerwowe. W wyniku błędów własnych szybko tracą kilka punktów (6:3). Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni przegrywają 6:8. Po wznowieniu gry zaczynają odrabiać straty. Janek Król atakuje z trudnej piłki sytuacyjnej (8:7), a chwilę później przedziera się przez podwójny rosyjski blok. Polacy grają dobrze w obronie, wyprowadzają skuteczne kontry, co pozawala na doprowadzenie do remisu (14:14). Od tego momentu trwa walka punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzą 16:15. Po czasie dobrymi akcjami popisują się Kozłowski, Jasiński i Konarski, który zastąpił Króla. Set kończy się walką na przewagi, z której zwycięsko wychodzą Rosjanie (32:30)
Set II:
Set zaczyna pięknym atakiem z krótkiej Łukasz Wiśniewski. W kolejnej akcji rywale psują zagrywkę (0:2). Po chwili pewnie ze środka atakuje Kłos zdobywając dla Polski czwarty punkt (1:4). Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą dwoma punktami (8:6). W dalszej części partii Rosjanom udaje się jednak doprowadzić do wyrównania (14:14) i po zagrywce w siatkę Burtseva na drugą przerwę schodzą z punktem przewagi 16:15. Po wznowieniu gry powiększają przewagę. Gramy lepiej w bloku i w ataku. Przy stanie 18:22 skutecznym blokiem rywali zatrzymują Kłos i Jasiński. Set kończy się wygraną Polski 25:21.
Set III:
Partia zaczyna się od zepsutych zagrywek po obu stronach siatki. Przy stanie 2:1 Jasiński przedziera się przez blok rywali a chwilę poźniej Król zdobywa punkt z konty. Janek Król w tej części seta spisuje się znakomicie. Nie tylko dobrze atakuje i broni, ale również posyła na stronę rywala asa serwisowego (7:10). Polacy sukcesywnie powieszają przewagę. Po ataku Kozłowskiego schodzą na druga przerwę techniczną porwadząc16:9. Tej przewagi nie udaje się już odrobić Rosjanom, którzy pzregrywją seta do 16.
Set IV:
Początek czwartego seta zaczyna się od prowadzenia Rosjan. Po kiwce Bezrukowa na pierwszej przerwie technicznej Polacy tracą do rywala trzy punkty (8:5). Rosjanie uruchamiają środek, dobrze pisuje się Volvich, którego ataków nie udaje się powstrzymać. Na szczęście biało-czerowni dochodzą rywala (16:15). Po ataku Jasińskiego z prawego skrzydła mamy remis 19:19. Niestety szybko tracimy punkty i przegrywamy seta 22:25 po bloku na Janku Królu.
Set V:
Od początku tie breaka mamy problemy ze skończeniem ataków. Polacy są blokowani lub popełniają sami błędy atakując w aut. Podczas zmiany stron tracimy do rywala cztery punkty. Później sytuacja nie ulega zmianie. Przegrywamy 10:15.
Rosja- Polska 3-2 (32:30, 21:25, 16:25, 25:16, 15:10)