Liga Mistrzów. Porażka Polskiej Energii.

2004-11-04 00:00

W pierwszym meczu grupowym Ligi Mistrzów siatkarze KP Polskiej Energii Sosnowiec spotkali się z belgijskim Noliko Maaseik. Początek spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Mariana Kardasa był fatalny. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły udały się przy prowadzeniu Belgów 8:2. Po przerwie gospodarze odrobili nieco straty, ale goście wciąż potrafili utrzymać kilkupunktową przewagę. Do końca pierwszej partii nie się nie zmieniło i po niespełna półgodzinie gry Noliko prowadziło z Energią 1:0.

Początek drugiej partii zdobywcy Pucharu Polski rozpoczęli znacznie lepiej, przez dłuższy czas utrzymywał się remis. Niestety, tuż przed pierwszą przerwą techniczną Belgowie uzyskali dwupunktowe prowadzenie (8:6). Sosnowiczanie szybko jednak doprowadzili do remisu 8:8. Od tego momentu jednak goście znów osiągnęli przewagę (12:9), którą zaczęli systematycznie powiększać (16:11 i 19:11) by tę partię zakończyć jeszcze bardziej zdecydowanym zwycięstwem.

Na początku trzeciej partii siatkarze Energii znów podjęli walkę, ale wiary w możliwość odniesienia zwycięstwa starczyło im zaledwie na kilka pierwszych piłek. Później Belgowie znów wywalczyli kilkupunktową przewagę i kontrolując przebieg gry odnieśli pewne zwycięstwo.

KP Polska Energia Sosnowiec - Noliko Maaseik (19:25, 16:25, 17:25)