Tomasz Kalembka: Poczuliśmy się zbyt pewnie

2010-04-09 21:20

Polscy juniorzy, rozgrywający turniej kwalifikacyjny do ME w Czarnogórze, mimo bardzo udanego początku spotkania, w czterech setach ulegli dziś reprezentacji Włoch. Od połowy drugiego seta gra „biało-czerwonych zupełnie się rozsypała. Być może po serii zdobytych punktów poczuliśmy się zbyt pewnie? – zastanawia się Tomasz Kalembka.

Polacy bardzo dobrze weszli w mecz z Włochami. Pewnie wygrali pierwszego seta i prowadzili 10:3 w trzecim. Grali konsekwentnie i nie pozwolili rozwinąć skrzydła rywalom. – Na początku spotkania graliśmy konsekwentnie blokiem. Mieliśmy ich dobrze rozpisanych. Wiedzieliśmy, jak poszczególni zawodnicy atakują w różnych ustawieniach. Niezależnie od tego, co działo się na boisku, wszystko nam wychodziło. Dopiero później wszystko z nas zeszło. Być może po serii zdobytych punktów poczuliśmy się zbyt pewnie. Włosi zaczęli zmieniać swoją grę. Więcej obijali, kiwali. Dlatego chyba przegraliśmy ten mecz – ocenił środkowy reprezentacji Polski Tomasz Kalembka.