Trentino wygrało Final Four LM

2010-05-02 16:43

Trentino BetClic wygrało z Dynamem Moskwa 3:0 (25:12, 25:20, 25:21) w finałowym meczu turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Łodzi. MVP meczu został Matej Kazijski. Trzecie miejsce zajęła PGE Skra Bełchatów.
Trentino obroniło sukces sprzed roku. W listopadzie 2009 roku zdobyło Klubowe Mistrzostwo Świata. W finale włoski klub miał ogromną przewagę. Dynamo zostało wręcz rozbite. Dobre spotkanie rozegrał Łukasz Żygadło. Wicemistrza świata i reprezentanta Polski uznano najlepszym rozgrywającym turnieju. Najlepszym punktującym Final Four LM został Mariusz Wlazły, a MVP Osmany Juantorena.
- Grający w Trentino Kubańczyk jest zawodnikiem kompletnym. Ma wszystko - świetną zagrywką, skuteczny atak i nienaganne przyjęcie - powiedział szef sztabu szkoleniowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.Pozostałe nagrody indywidualne.
najlepszy zagrywający - Osmany Juantorena (Trentino)
najlepiej przyjmujący - Dan Lewis (ACH Volley Bled)