Argentyna - Polska 1:3

2010-06-12 02:53

Argentyna przegrała w San Juan z Polską 1:3 (20:25, 21:25, 25:20, 20:25)  w meczu drugiego weekendu Ligi Światowej. Przed tygodniem oba zespoły doznały dwóch porażek - Polacy z Niemcami, Argentyńczycy z Kubą.
Polska: Łomacz, Jarosz, Możdżonek, Czarnowski, Kurek, Ruciak, Gacek (l) oraz Żygadło, Bartman, Winiarski
W pierwszym secie walka punkta za punkt trwała do stanu 5:6. Następnie polscy siatkarze zaczęli uzyskiwać przewagę. Przy pierwszej przerwie technicznej wynosiła ona 8:5. Bardzo dobrze w kontratakach spisywali się Bartosz Kurek i Michał Ruciak. Coraz mocniejszym atutem zespołu trenera Daniela Castellaniego był blok. Tym elementem Polacy zdobyli w pierwszym secie cztery punkty. Wykorzystywali kontry i skuteczny był atak. Wiele piłek kończył Jakub Jarosz. Polska prowadziła m.in. 16:10 i 22:17.
Na początku drugiego seta Polska prowadziła 3:0, ale gospodarze szybko odrobili straty i był remis 5:5. Po pierwszej przerwie technicznej Polska prowadziła 8:6, a po wznowieniu gry przewaga wzrosła do 12:8. Znowu mocnym atutem polskich siatkarzy był blok. W ataku skutecznymi zbiciami popisywał się Jakub Jarosz. Przy stanie 16:18 na boisku za Bartosza Kurak pojawił się Michał Winiarski, dla którego był to debiut w tegorocznej Lidze Światowej. Gospodarze doprowadzili do stanu 20:20, ale końcówka była popisem biało-czerwonych. Ostatni punkt w tym secie zdobył Jakub Jarosz, pieczętując tym samym swoją dobrą grę.
W trzeciej partii przewagę mieli gospodarze. Ich prowadzenie wahało się w granicach dwóch-trzech punktów. Przy stanie 19:16 bardzo dobrze na zagrywce spisywał się Patryk Czarnowski i na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy. Niestety, w końcówce była seria błędów biało-czerwonych. Rywale odskoczyli na bezpieczny dystans 24:19 i nie dali sobie już odebrać zwycięstwa. Po wyrównanym początku w czwartym secie (7:7) w dalszych jego fragmentach przewaga należała do polskich siatkarzy, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo. Byli w nocy z piątku na sobotę zespołem wyraźnie lepszym.
W nocy z soboty na niedzielę w San Juan odbędzie się drugie spotkanie Argentyna - Polska.